top of page

Циркулярка

А це найперший за неабхідністю станок - так як на ньому виконується основна робота з нарізання заготовок для моделей. Від розпуску планок обшивки до виготовлення складних або збірних деталей, як рустерні решітки, бітенги, замки з'єднаннь. Ідеально мати 2 циркулярки, якщо обирати бюджетний варіант. Одну для грубого розпилювання великих брусків, та другу - для високоточних робіт. Або обрати універсальний станок для всіх типів робіт, який за звичай коштує досить не дешево...

Циркуляка Byrnes 4" Table Saw

Циркуляка Byrnes 4" Table Saw

З моменту коли я вирішила серьезно зайнятися судномобелюванням - почала шукати собі циркулярку. Спробувала багато чого і ніяк не могла знайти свій "ідеальний" варіант. Мала можливість попрацювати на станку, який ще випускався в СССР "Умелые руки" К-1 і дійшла до сучасних нових моделей на ринку. 

14918931_1211207878958005_19502824805841

Кожна циркулярка виконувала якусь свою корисну функцію але жодна не була універсальною. Наприклад Proxxon FKS/E дуже допомогла мені під час ремонту підрізати пінопластові багети під різними кутами. Але абсолютно не взмозі розпиляти тверді породи дерева, як наприклад груша. Щоб вона стала придатною для судномоделювання - її треба серьйозно доопрацюівати. Хочаб зробити втулку під фрези інших виробників і встановити стабільний упор. Тобто купити станок і ще ікласти в нього деякі інвестиції перш ніж він почне виконувати свою функцію. 

Циркулярка Proxxon FKS/E

190-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BB

Була в мене ще китайська циркулярка, яка гризла як скажена ВСЕ! Розпускала різру деревину на плашки досить пристойно і можна було нарізати рейки товщиною 2 мм. Більш тонкі іона починала жувати і ламати. Але це все на що вона була здатна. Для тонкої роботи взагалі не придатна. Додатковою перевагою станка була його універсальна комплектація, як станка 5 в  1. Я використовувала його як точило і іноді був у нагоді патрон для дрібних токарних робіт. 

Станок 5 в 1 TM-2

1002_edited.jpg

Та от вже коли мені треба була точність і ідеальний різ - я шла в гості до місцевих моделістів, котрі власноруч зібрали чи на базі існуючих виробників доопрацювали циркуляоку і підігнали її під потреби моделювання. Як наприклад нарізати надтонкі рейки, ркстерні решітки чи нарізати конусні заготовки. Так мені вдалося перепробувати різні типи станків і оцінити їх можливості. Кожен з них виконував добре одну, максимум 2 функції - але жоден не був ідеальним. Я навіть вже розглядала можливість зробити проект і виготовити самостійно станок. 

Саморобна циркулярка

8C7A1329_edited.jpg

Моя комплектація циркуляки Byrnes 4" Table Saw

Мою проблему з вибором циркулярки в нову майстерню - вирішив чолоівк. Подарував мені на день народження циркуляку Byrnes 4" Table Saw. Укомплектувати базову циркулярку можна за власним бажанням. Або в процесі експлуатації дозамовити додаткові пристрої, що пришвидшуюьть і полегшуюють роботу на цьму станку. Нарешті я маю ідеальну циркулярку - вона легко трансформується, розбирається і збитається під різні потреби. Стандартна фреза ріже і м'яку і тверду деревину без проблем, зріз практично ідеальний. Я зняла відеоогляд мого набору обладнання, де ви можете роздивитися детально комплектацію і побачити все в дії. 

bottom of page