Чемпіонат України класу С - Миколаїв 2018 р.:
Наприкінці весни, 18-20 травня 2018 року, у нас відбувся справжній вітрильний фестиваль. Масштабні моделі копій кораблів привезли майстри з усієї України в місто-верф Миколаїв. Не випадково це місто приймає спортсменів, адже воно виникло в свій час, як кораблебудівна верф, а також саме тут знаходиться найстаріший яхт-клуб України...
В актовій залі національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова відбулося урочисте відкриття змагань. Почесні гості та студенти університету з захопленням роздивлялися кожну модель. Безліч запитань сипалося авторам моделей, такої кількості відвідувачів вже давно не бачили на змаганнях навіть судді. Автори вражали своєю майстерністю і велика кількість дебютантів, що на льоту переймають досвід у досвідчених спортсменів. Особливо приємно бачити нові обличчя на призових місцях.
На сьогоднішній день такі моделі захоплюють своєю детальністю виконання. Здається таку кропітку роботу можна виконати тільки на сучасних міні станках і за допомогою високоточних інструментів. Але ж моделі з XVII століття, що збереглися до нашого часу в світових музеях - виглядають так само неймовірно і вражають точністю виконання. Різниця тільки в тому, що за тих часів моделі будувалися як макети корблів, які майстер кораблебудівництва пропонував побудувати, а сьогодні наші майстри нагаються повторити цей процес у зворотньому порядку. Відтворити точтну копію реального корабля...
Сучасні технології як допомагають так і ускладнюють роботу для моделістів сьогодення. Наприклад дозволяється в стендовому моделюванні будувати в окремому класі з пластику або з паперу. При цьому зовні іноді важко відрізнити моделі за матеріалом - вони виглядають як справжні металеві. Це вже вплив ХХІ століття, який дозволяє кожному моделісту розкрити свої таланти повністю.
Дуже потішила велика кількість Миколаївських юніорів, іх моделі склали половину всіх суден з чемпіонату. І тут не тільки кількість, а і якість виконання також вразила. Хоча виділитися зміг і дорослий дебютант з невеликого міста під Києвом - Бровари. Він зміг навіть збити з пантелику суддівську бригаду. Його моделі вписалися в правила міжнародної організації NAVIGA за яких модель може бути зроблена в будьякому масштабі, але не перевищувати 2,4 м в довжину - це не завадило спортсмену побудувати свої човни в великому масштабі 1:3, що дуже рідко трапляэться на змаганнях, а точніше в нас такі моделі були представлені вперше!
В загальному заліку команди з різних областей першість по праву все ж залишили Миколаєву, друге місце дісталося Києву, а третє місце забрала Одеса. Всі спортсмени залишилися задоволені і вже будують плани на майбутнє. А воно не так далеко - в вересні наша збірна України готується їхати в Румухнію в місто Галац для участі в чемпіонаті світу. Тож хочеться побажати нашим майстрам терпіння, наснаги і побільше вільного часу для улюбленої справи.
Окремо хочеться подякувати за підтримку в організації і проведенні конкурсу національному університету кораблебудування імені адмірала Макарова за надане чудове освітлене приміщення актової зали.