top of page
IMG_4938_1 kопировать.jpg
! IMG_5704.jpg
! IMG_4890.jpg
IMG_6376_1.jpg
! IMG_6074_1.jpg

Чемпіонат України - 2017 р.:

 

10-15 травня 2017 року у Вінниці пройшов чемпіонат Укоайни зі стендового моделювання секції "С".

Урочисте відкриття змагань, та неймовірна кількість моделей зачарувала своєю різноманітністю за епохами, типами та масштабами. Цього року наші майстри змогли вразити своєю майстерністю та високою якістю виконання робіт. Колись, за часів вітрильного судноплавства перш ніж побудувати корабель - майстри-корабели виготовляли точну копію майбутнього вітрильника, з повним плануванням та розміщенням баласту і лише після проведення випробувань можна було починати будувати справжній корабель.

До сьогодення ця професія мало змінилася, лише з'явилися інноваційні інструменти і міні-станки, без яких важко уявити відтворення мініатюрних копій, але ж тогочасні спеціалісти якимось чином не менш майстерно виконували тонку обробку деревини і металу...

Вінниця вже не вперше приймає і проводить подібні змагання. Стендове моделювання, скорочено секція "С". До недавна вона вкючала в себе сім  класів, а з 1016 офіційно з'явився ще один клас С-8. Точніше в нас на Україні та інших країнах світу на "домашніх чемпіонатах" в цьому класі завжди була висока конкуренція - але офіційно внесено до статуту міжнародної федерації з судномодельного спорту NAVІGA лише з 2016 року та вперше проведений Чемпіонат Світу в місті Калінінграді (Російська Федереція) - у восьми класах:

С-1 - моделі весельних і гребних судів;

С-2 - моделі судів з гвинтом;

С-3 А...D - моделі установок, деталей кораблів, портового обладнання, устаткування корабелень і сценарії у вигляды діарам;

С-4 A...D - мініатюрні моделі класів із С-1 по С-3 у масштабі 1:250 і менше;

С-5 - моделі в пляшках;

С-6 - пластикові моделі кораблів;

С-7 - картонні і паперові моделі кораблів;

С-8 - моделі суден з дерева виготовлені на основі промислово випущених наборів.

Максимальна оцінка моделі, яку визначає суддівська бригада, дорівнює 100 балам. Тому золотих, срібних чи бронзових медалей в одному класі було по кілька. А вже в загальному заліку команд - визначилися лідери, капітани команд отримали пам'ятні кубки.

Перше місце забрав Київ і область, друге місце залишилося у Вінницькій області і третє місце дісталося Одеській області.

За час проведення змагань було розглянуто більше півсотні моделей, перевірено відповідність кресленням та спростовані чи підтверджені доповнення і доопрацювання вихідних матеріалів. Це, можна сказати, відбулося тренування перед чемпіонатом Європи, який в цьому році буде проводитися в Болгарії в місті Каварна. Розмовляючи з президентом федерації судномодельного спорту України, Деміденко Сергій Степанович - чесно зізнався: "Хочеться бачити на таких заходах більше нових облич та більше нових моделей. Більше підтримки міністерства молоді та спорту України..." Та побажав нашим спортсменам: "Гідно представити свою країну на чемпіонаті Європи в Болгарії". Тож хочеться побажати всім справжнім митцям в цій справі натхнення та побільше вільного часу для досліджень і будівництва історичних, точних копій кораблів.

Окремо хочеться подякувати за підтримку в організації і проведенні конкурсу міністерству оборони за сприяння і надання приміщення для проведення змагань в центрі міста - в будинку Офіцерів. Також технічну підтримку надав відділ ТСО України.

bottom of page