J-Class Yat "RANGER" (1937)
Ranger defeated Endeavour II- America's Cup 1937
RANGER - ІСТОРІЯ:
RANGER Гарольда Вандербілта народився від виклику, зробленого сером Т.О.М. Coпуіт (ENDEAVOR) 1935 року. Під час перегонів сезону 1935 року на регаті вздовж Південного узбережжя Великобританії Сопуіт оголосив, що побудує новий ENDEAVOUR II на Кубок Америки.
Цей виклик був суперечливим з кількох причин. По-перше, бізнес-клімат ставав дедалі складнішим, як у Великобританії, так і в США. Будь-яке рішення будувати та кидати виклик можна вважати екстравагантним у ті часи, особливо з насувавшимися політичними проблемами в Європі, які врешті-решт призвели до другої світової війни.
По-друге, яхти класу J так часто ламали щогли, що ризик був навіть від самого легкого вітру. Це було настільки дорого, що сер Річард Фейрі (генеральний директор Fairey Aviation та власник Shamrock V в той час) навіть запропонував йому зробити виклик у новому «К» класі - меншому, менш дорогому у будівництві та більш кероване такелажне устаткування.
ENDEAVOUR II був спущений у 1936 році та змагався разом із сестрою на численних британських регатах, де вона стала безперечно доводити, що вона найшвидша з можливих британських челленджерів.
Тим часом Вандербільт, один з власників багатьох попередніх Defenders, зв'язався з дизайнерами яхт Sparkman & Stephens, щоб обговорити можливість нової яхти J класу. Було домовлено, що Starling Burgess та Olin Stephens представлять чотири конструкції, які піддають тестуванню, а Vanderbilt фінансуватиме операцію.
Завдання полягало у розробці J класу яхти максимального розміру, - за Універсальним правилом із довжиною по ватерлінії 87 футів.
Маючи мало часу, було побудовано 8 моделей разом з ENDEAVOR I та RAINBOW, попередніми яхтами-конкурентами. Це була перша дійсно наукова програма випробування корпусів, де можна було зробити точні вимірювання та чітко визначити продуктивность.
Дизайн 77C, створений дуже молодим, але інноваційним дизайнером Starling Burgess, явно показав перевагу в більшості пунктів ходових якостей над усіма іншими тестованими моделями, особливо при низькій швидкості вітру. Однак через його радикальні лінії та зовнішній вигляд цього ніколи б не було, без перевірених результатів.
До осені 1936 р. Всі теоретичні лінії були підтверджені і рішення про будівництво було прийнято. Отримавши пропозицію побудувати за віртуальною ціною від Iron Ironworks, Maine та дизайн від Sparkman&Stephens, Vanderbilt погодився розпочати.
Світова преса була захоплена битвою на левіафанах - найбільших яхтах J класу. Сер Т.О.М. Sopwith використовував усі свої величезні знання в галузі дизайну і конструкції літаків для створення ENDEAVOR II, в той час як Говард Вандербільт інвестував у наукові випробування моделей корпусів попередніх та нових конструкцій. За якими пильнували читачі у репортажах газети London News.
Побудований із високоякісної сталі - RANGER був запущений 11 травня 1937 р. З дуже коротким часом для підготовки до випробувальних перегонів на захист Кубка. Катастрофа трапилась під час доставки з Мен у Ньюпорт, коли частини такелажу падали з щогли під час буксирування. На цьому етапі доставки нічого не вдалося зробити і топ був остаточно зламаний.
На щастя, нова алюмінієва щогла, побудована для RAINBOW, була позичена і використовувалася протягом усієї серії Defender, поки щоглу RANGER не вдалося відремонтувати.
RANGER підтвердила, що вона була найшвидшою з усіх американських яхт, вигравши майже кожну гонку в серії Defender work up.
КУБОК АМЕРИКИ 1937 року:
У цій серії Кубку було дві важливі зміни.
По-перше, через серйозні проблеми, що запобігали падінню 165 футових щогл на бік, правила були змінені, що дозволило щоглам бути важчими за співвідношенням у великих яхтах J класу. Це дало можливість будувати нові міцніші щогли, ніж будь-коли раніше.
По-друге, яхту Виклик та Захисника можна було оголосити за 30 днів до початку регати. Це дозволило британським челенджерам привезти із собою і ENDEAVOR I, і ENDEAVOR II до США, і нарешті оголосивши ENDEAVOR II викликом.
RANGER виграв чотири перегони (з можливих семи) переконливо проти ЕНДЕАВОР II...