La Cerf – 1779-1780

Кіль La_Cerf на моїй верфі на столі був закладений в червні 2014 року. В AutoCad зроблена карта розкорою шпангоутів і кільової рамки. Одразу з зазубринами під клінкерну обшивку. Що досить швидко дозволяло обшивати корпус планками, тільки звужуючи рейки в носовій та кормовій частині під кутом (клином). Для Забезпечення більшої площі приклеювання, шпації корми та носа заповнені деревом вільхи. За зарубками по шпангоутах, зроблена розмітка обшивки в кормовій і носовій частині. Також першим обшився транець та кормовий підзор. Я вирішила не використовувати фарбу, а робити всі деталі з штучно виготовленого дорогоцінного чорного грабу. Клінкерна обшивка виконана з груші...

Але під впливом старшого покоління судомоделістів всеж піддалася на аргументи і поклалась на досвід інших, - що в мене не вийде так зробити ідельно рівні пояси обшивки. Тому зрізала наполовину готовий клінкер (як виявилося цей метотод клінкерної обшивки був дуже міцним - ледве зняла залишки на шпангоутах) і повністю заповнила шпації між шпангоутами вільхою.  Коли знімала малку - зрізала всі зазубрини на шпангоутах. Тому для того, щоб приклеювати один пояс обшивки, доводилося робити фальш-планку для запобігання сповзанню дошки обшивки. Через цей незручний нюанс - обшивка була дуже повільним процесом. Не більше одного пояса в день, так як доводилося чекати повного висихання кожного. І також площа приклеювання зменшилася, бо кожна дошка не прилягає належним чином до корпусу, а лище кромкою торцової частини рейки. Тобто тримається на склеєній поверхні тільки між собою і в місцях де клінкер сходиться в обшивку в гладь (в районі форштевня та у кормовій частині біля ахтерштевня). Тому майже 4 місяці пішло на нову клінкерну обшивку. І з цього досвіду скажу - що перший варіант міцніший і надійніший.

Паралельно почала виготовляти деталі кіля, форштевня і ахтерштевня. Знову ж таки з груші австрійської (рожевої) та чорного грабу. Я це роблю на циркулярці, хоча їх теж можна вирізати лазером, зробивши карту розкрою матеріалу в AutoCad. Але, так як лазер не дає 100% перпендикулярної різки, я все ж вирішила, що це краще зробити вручну. І, доречі, це дуже цікавий процес підганяти замки деталей до ідального стану.